تبلیغات
وبلاگ خبری فرهنگی تفریحی شهرستان خوروبیابانک - چرا کسی پاسخگو نیست؟؟؟؟؟


Admin Logo
themebox Logo
نویسنده :مدیر وبلاگ
تاریخ:شنبه 13 آذر 1389-17:00

چرا کسی پاسخگو نیست؟؟؟؟؟

چند وقت قبل که بحث های انتقادی بین وبلاگی داغ بود موضوع وضعیت پتاس را مطرح کردم و مطالبی نوشتم ولی بقیه دوستان همکاری نکردند.

اخیرا وبلاگ خورنگین سبز کویر مطلبی در این زمینه درج کرده که در ادامه می خوانید.

اما مطلبی که هست این است که واقعا مشکلات پتاس صدای مردم خور را در آورده است مخصوصا صدای کارکنان و کارگران زحمت کش این واحد تولیدی!.اما متاسفانه هیچ کدام از مسئولین پاسخ گوی این مشکلات نیستند. خوربلاگ از مسئولین محترم به ویژه نماینده محترم آقای دکتر حسنی و فرماندار محترم آقای فیروزی خواهش می کند که به وضعیت واقعا اسفناک پتاس رسیدگی و گزارش آن را به مردم اطلاع رسانی کنند. سئوال های زیادی در این موضوع مطرح است. به عقیده بسیاری مشکل اصلی مدیریت ضعیف این واحد است که متاسفانه جای بحث زیادی دارد.

 

قبل از مطلب وبلاگ خورنگین  نظر یکی از دوستان که به نظر از پرسنل زحمت کش پتاس می باشد و در وبلاگ جیدان درج شده است در می آورم که خود به تنهایی گویای مشکل اصلی این واحد می باشد.لازم به ذکر است که مطلب زیر حرف دل خیلی از کارکنان این واحد می باشد:

«پس از حمد خدا و صلوات بر محمد(ص) و آل محمد»
          احتراماً به استحضار حضرتعالی می رساند که در واحد پتاس خوروبیابانک که زیر نظر شرکت تهیه و تولید مواد معدنی(؟) فعالیت می کند مشکلاتی وجود دارد که توجهی ویژه مسئولین محترم را جهت برطرف نمودن آن می طلبد. متاسفانه در واحد پتاس سالهاست شخصی بنام آقای مهندس منصور شبانی مدیر می باشد که سوء مدیریت ایشان باعث وارد آمدن خسارات زیادی به بیت المال گشته است و در سیستم مدیریتی ایشان روابط جای ضوابط را گرفته و استخدام های خارج از قانون آبرویی برای واحد نگذاشته است. بیش از 13 سال است میلیاردها تومان از بیت المال هزینه شده و نامبرده ناتوان از بثمر رساندن زحمات و تولید محصول با ارائه اطلاعات غلط به مسئولین به رویه خود ادامه می دهد. متاسفانه افرای دلسوز که در طی این چند سال به عملکرد وی انتقاد وارد نموده و خواستار اصلاح آن شده اند به شدت برخورد نموده و با سرکوبی شدید پرسنل، فضایی را بوجود آورده که کسی جرأت نکند حقیقتی را بیان کند.

بقیه را چون به خودشان ربط دارد نیاوردم ...

 و اما قبل از مطلب خورنگین سبز کویر این را اضافه کنم که از آنجا که نویسنده این وبلاگ فرزند رییس شورای شهر می باشد بهتر و راحتتر می تواند  این موضوع را پیگیری کند . خوربلاگ از این دوست عزیز خواهش می کند موضوع را از این مسیر نیز دنبال و اطلاع رسانی کنند.

ایشان در وبلاگ خود آورده اند:

همانطور که قبلا قول داده بودم می خواستم چند جمله ای درباره پتاس خور و پیشرفت آن تا کنون بنویسم. در این راستا قبلا یک نظرسنجی کردم که پتاس رو به پیشرفت است یا پسرفت؟ نظراتی که داده شد همه در یک جمله مشترک بودند و آن این بود که پتاس خور دارد پسرفت می کند!!!! خب به راستی این چنین است؟ دوباره یک جستجویی در اینترنت و چشم انداز این طرح کردم و دیدم که در زمان افتتاح که یعنی ۴/۴/۸۷ یعنی دو سال و پنج ماه پیش گفته شده ۵۰ هزار تن پتاس و ۳۰ هزار تن منیزیم و کلی مواد جانبی دیگر مثلا نمک طعام ۳۰۰ هزار تن در سال تولید دارد. یا مثلا به گفته وزیر ۱۲۰۰ نفر بطور مستقیم و ۲-۳ هزار نفر غیر مستیم اشتغالزایی (به به چه شود!) دارد.

 حال چراهای زیادی به اذهان خطور می کند که من چندتا از آنها را مطرح می کنم. چرا این طرح به اینجا رسیده که بعد از گذشت این مدت زمان دراز و هزینه های هنگفت و ساخت این تعداد حوضچه های عظیم در کویر تا بحال هییچ تولیدی نداشته؟؟!! ۱۵۰ نفر سر کار هستند که دعا می کنیم همینها هم بازخرید نشوند ۲-۳ هزار نفر پیشکش. به راستی مشکل از کجاست و چه کسی مسئول این بدی عملکرد است؟؟ ما باید به کجا شکایت کنیم و چه کسی پاسخگوست؟ مسئولین پتاس چطوری می خواهند این موضوع به این عظمت را توجیه کنند؟ کدامیک از مسئولین ما تا بحال از رییس پتاس خواسته اند که بیاید و طرحهای انجام شده را توضیح دهد و عدم تولید پتاس را ذکر کند؟ چرا پتاس دچار روزمرگی شده است؟خیلی از این ۱۲- ۱۳ حوضچه آبگیری نشدند و کف آنها پف کرده و از بین رفته و چندین میلیارد پول بیت المال به باد هوا رفته و دیگر آنها کارایی ندارند. دیواره حوضچه ها و هسته های رسی بین آنها بدرستی محکم نشده و آب از زیر دیواره ها کش کرده و دیواره ها تخریب شده، یعنی فقط کارمندان و مهندسین محترم بروند سر کار و ظهر به خانه برگردند و سر برج دولت حقوقشان را بدهد می شود در دل کویر بی آب و علف معجزه کرد و پول بیرون کشید؟ یعنی بخاطر اینکه طرح ملی است و دولتی است که یکی از دلایل بزرگ پسرفتگی هم همین می باشد! پتاس ما تولید ندارد؟ اگر ما پتاس را خصوصی سازی کنیم که برنامه چهارم توسعه و اصل ۴۴ قانون اساسی هم همین امر را به تمام دستگاهها ابلاغ کرده و یک نفر رییس شود و فقط در ازای تولید به کارمندانش حقوق دهد آیا آنوقت پتاس بکار می افتد؟ این طرح هایی که نماینده محترم می گفت که می خواهد در کنار پتاس راه بیفتد: راه آهن غرب به شرق، کارخانه پتروشیمی، کارخانه بسته بندی و تولید نمک طعام، تحول عظیم در کویر مرکزی ایران، قطب صنعت در منطقه محروم خور و بیابانک و... می خواهد در کنار چنین وضعیت اسفناکی اتفاق بیفند؟ چه کسی می خواهد در قبال این سهل انگاری به مردم و دانشجویان و دلسوزان خور پاسخگو باشد؟ باید درباره رییس پتاس تجدید نظر شود و مدیریت آن تغییر یابد. ما نمی توانیم دست روی دست بگذاریم و پرپر شدن پتاس را تماشا کنیم! آقایان محترم و مسئولین، بدانید که فقط مصرف کننده بودن و تولید نداشتن ما را به سمت نابودی پیش می برد. بیایید دور هم بنشینید و یک فکر اساسی بحال این وضعیت بکنید. تا کار بجایی نرسیده که کارخانه ورشکست شود و دیگر این کورسو امید هم خاموش شود علاج واقعه قبل از وقوع بکنید. باید پتاس خور یک تکان اساسی بخورد. بجای اینکه ما بر سر چیزهای واهی در وبلاگ ها سر و کله هم بزنیم چرا قلم خود را برای اساسیترین چیزها و زیر ساخت های زندگی در شهرستان فرسایش نمی دهیم؟ همش این گفته جشن سرو خوب بوده اون یکی می گوید که نه بد بوده که چی؟ این میگوید که خانه های مصر مجوز جذب گردشگر ندارند آن یکی می گوید که دارند خب بعدش چی؟ مردم ما دارند همه مهاجرت می کنند و ما در شهرستان برای کسب هر مجوزی  آوردن آب و گاز و ... مشکل کم بودن جمعیت داریم بعد دعوا سر کاسه آش می کنیم و مرد پرتغال فروش. بابا معادن تخلیه شد به بیابان تبدیل شد. پتاس حرکتی نکرد، گاز ندارریم، آب نداریم و.. حالا با جیب خالی پز عالی. به هر حال ما منتظریم که مسئولین پتاس در سریعترین زمان در جمع مردم و دانشجویان  و فضای اینترنت حضور پیدا کنند و پاسخگو باشند.    

اینکه ما جرات نمی کنیم برای این نیست که کارها سخت است، بلکه کارها سخت است برای اینکه ما جرات نمی کنیم.

 

نوع مطلب : عمومی